• Portal, który dziś oddajemy w Państwa ręce to z założenia źródło wiedzy
    o reklamie, marketingu i public relations
  • Został pomyślany jako platforma, gdzie znaleźć można
    informacje dotyczące nowoczesnych narzędzi marketingowych.

                           

 

Nowy model pozyskiwania marketingowców

 

Marketing afiliacyjny to nie forma marketingu, ale model pozyskiwania marketingowców działających na rzecz określonej marki. Jest to bowiem sposób jaki przyjmują firmy działające w internecie, na pozyskanie dużej liczby osób, pracujących na rzecz ich wejść na stronę.

 

 

 

Jak to działa?

 

Reklamodawca poszukuje partnerów, którzy w zamian za wynagrodzenie za efekty pracy, będą działali na rzecz zwiększenia ruchu na jego stronie. Dzięki temu zyskuje znaczną liczbę osób działających na rzecz marketingu swojej firmy.

 

 

 

Formy reklamy afiliacyjnej

 

W zasadzie nie ma ograniczeń co do formy w jakiej partnerzy prowadzą marketing afiliacyjny, wykorzystywane narzędzia w dużej mierze zależą od wiedzy i umiejętności danej osoby. Oczywiście, niektóre firmy zastrzegają w umowie i regulaminie działania, których partnerom wykonywać nie wolno, poza tym – wszystkie chwyty dozwolone.

 

 

 

Jak rozpoznać partnera

 

Skoro system afiliacyjny zakłada znaczną liczbę partnerów wynagradzanych prowizyjnie, reklamodawca musi wiedzieć, któremu z nich wypłacić prowizję jeśli klient dokona zakupu na stronie www. Jest to możliwe dzięki linkom za pośrednictwem, których partnerzy przesyłają klienta na stronę sklepu, każdy z nich zawiera indywidualny identyfikator.

 

Tagged Under